Lenkijos renginys pasižymėjo ne tik dalyvių gausa (apie 160 šunų) ir vienu metu vykusiomis keliomis rungtimis (taip taupytas laikas dėl didelio dalyvių skaičiaus), bet ir dviem iš JAV atskridusiais teisėjais Matt Martin ir Andy Seguss bei karštu oru. Svečiai iš JAV stebėjosi itin aukštu Europos varžybų lygiu – ne tik dideliu šunų skaičiumi, bet ir geru jų paruošimu. Po ilgos, sunkios kovos ant svorio tempimo tako lietuvių šunys iškovojo šias prizines vietas:
- Fire Star – 1 vieta ir didžiausias varžybose nutemptas svoris (vadinamas MWP). Fire Star yra burbulių (Pietų Afrikos mastifų) veislės atstovė, sverianti daugiau kaip 40 kg;
- 30 kg sveriantis amerikiečių Stafordšyro terjeras Bu Dulis All Eyes To The Sky (Aisas) – 1 vieta ir didžiausias grupėje nutempto svorio ir šuns kūno svorio santykis (MWPP).
Kitiems šunims savo svorio grupėse (dalyviai skirstomi į grupes pagal jų kūno masę, kad nereikėtų drauge varžytis itin skirtingų gabaritų keturkojams) sekėsi taip:
- Stafordšyro bulterjerė Barcelona – 1 vieta;
- mišrūnai Harpyia, Lordas ir Ronda – po 2 vietą;
- mišrūnas Seth – 3 vieta.
Renginio metu jėgas buvo galima išbandyti ir „Top Dog“ varžybose – jų metu šunims tekdavo dalyvauti trijose rungtyse (lipimas į sieną, bėgimas bėgtakiu, sprintas), kiekvienas pasiektas rezultatas būdavo įvertinamas taškais (priklausomai nuo to, kaip keturkojui sekėsi lyginant su kitais šunimis). Susumavus taškus, iš daugiau kaip 50 rungtyse pasirodžiusių dalyvių Seth pateko į geriausiųjų dešimtuką – buvo 7-tas.
Į rugpjūtį vykusias varžybas Slovakijoje susirinko rekordinis dalyvių skaičius – daugiau kaip 180 šunų iš 16 šalių. Penktadienio popietę prasidėjusios varžybos tęsėsi iki sekmadienio sutemų. Nors jų metu buvo galima išbandyti daugybę rungčių (bėgimą bėgtakiu, rogučių tempimą, triračio tempimą, lipimą į sieną, šuolius į aukštį, virvės traukimą), dauguma dalyvių iš Lietuvos pasirinko tik svorio tempimus, kurių tąkart vyko net du – vienas po kito.
Po sunkios ir įtemptos kovos, trukusios visą naktį, galime pasidžiaugti tokiais rezultatais:
- Pietų Afrikos mastifė Fire Star – 2 kartus po MWP (didžiausias nutemptas svoris tarp patelių), 2 ir 3 vietos grupėje;
- Amerikiečių Stafordšyro terjeras Bu Dulis All Eyes To The Sky (Aisas) – MWP (didžiausias nutemptas svoris tarp patinų), 1 ir 2 vietos;
- Mišrūnė Harpyia – dvi 1-osios vietos;
- Amerikiečių Stafordšyro terjerė Moonlight Budulis S Almaznogo Ostrova (Moony) – dvi 1-osios vietos;
- Stafordšyro bulterjeras Halkas – 3 vieta.
Harpyia dalyvavo ir virvės traukimo rungtyje, kurią laimėjo po 37 minutes trukusios kovos su amerikiečių Stafordšyro tejere iš Vengrijos.
Norintys jėgas išbandyti jėgos sporte, nebūtinai turi trankytis po užsienį – 2019 metais Lietuvoje VšĮ „Stiprūs šunys“ planuoja surengti trejas šunų jėgos sporto varžybas Sporting Dog Show (SDS) – rugpjūčio 24 – 25 d., rugsėjo 21 – 22 d. Ir spalio 12 – 13 d. Visų varžybų metu vyks Top Dog rungtys ir svorio tempimai. Galime tik pasidžiaugti, kad naujausiame SDS varžybų kalendoriuje prie svorio tempimo rungties pavadinimo puikuojasi raidės „BWPF“. Jos reiškia „Baltic Weight Pulling Federation“, įkurtą 2019 m. vasarą. Ši federacija yra viena iš kelių Europoje egzistuojančių svorio tempimo sporto mylėtojus siejančių organizacijų, kurių rengiamos varžybos laikomos tinkamomis kvalifikacijai į European Weight Pulling All Stars (EWPAS ) svorio tempimo čempionatą Čekijoje, vyksiantį šių metų spalio 5 d.
Gyvenant Lietuvoje, tai labai svarbu, kadangi visi kiti kvalifikaciniai tempimai vyksta pakankamai toli – Čekijoje, Vokietijoje ir t.t. Norintys sudalyvauti bene rimčiausiame Europos svorio tempimo renginyje, turės galimybę atlikti kvalifikacinius tempimus mūsų šalyje be ilgų ir sekinančių kelionių. Tačiau, kad šuo tikrai būtų laikomas tinkamu dalyvauti Europos čempionate, jis turi atitikti tam tikrus normatyvus – mažiausiai trejose kvalifikacinėse varžybose (etapuose) pasiekti tam tikrą nutempto svorio ir savo kūno santykį: 0 – 19,9 kg svorio šunys 30, 20 – 34,9 kg svorio šunys 27,5, o sunkesni kaip 35 kg šunys – 25.
Svorio tempimas (Weight Pulling). Su specialioms tempimo petnešomis šuo turi nutempti svorį – paprastai ant bėgių esantį vežimą. Svorio grupėje laimi tas šuo, kuris nutempia didžiausią svorį lyginant su jo kūno mase (tai vadinama koeficientu). „Sporting Dog Show“ varžybose skiriamos kelio svorio lygos, kiekviena jų dalijama į kelias grupes. Svorio lygoje nugali šuo, surinkęs didžiausią nutempto svorio/kūno masės santykį (MWPP titulas). Taip pat skiriami du šunys (iki 32 kg ir virš 32 kg svorio), nutempę didžiausius svorius (MWP titulas). Tempimo metu bei laukimo zonoje skatinimas žaislu negalimas. Šunį apdovanoti, duoti jam skanėstų galima tik išėjus iš rungties zonos arba laukimo zonoje. Vedlys renkasi, kokį svorį temps jo šuo. Tempiamas svoris – ant vežimo kraunami iš anksto pasverti blokai. Visiems šunims ištempus pasirinktą svorį, jis keliamas ir tempimai prasideda iš naujo. Kiekvieną svorį šunys tempia pakaitomis. Svoriui nutempti duodama 60 sekundžių. Tempimo metu šuns liesti negalima.
„Top Dog“ rungtys. Lietuvoje organizuojamose SDS varžybose svorio tempimo ir Top Dog rungtys atskirtos. Kai kurios organizacijos (ADBA) naudojasi panašia praktika, kitur kiekviena rungtis vertinama atskirai ir bendros rezultatų sistemos nesiekiama. Lietuvoje SDS TOP Dog varžybas sudaro šios rungtys: bėgimas bėgtakiu, lipimas į sieną, šuolis į aukštį, šuolis į tolį, sprintas su rogėmis ir lipimas į kalną. Visiems varžybose dalyvaujantiems šunims matuojamas ūgis ties ketera. Šunys į grupes skirstomi atsižvelgiant į jų ūgį arba svorį. Kiekvienoje rungtyje kiekvienai grupei skiriama po 3 prizines vietas.
Bėgimas bėgtakiu (Treadmill Race). Savaeigiame bėgtakyje (tau yra, jis juda tik tada, kai jame bėgama) už antkaklio prisegtas šuo bėga vieną minutę, laimi įveikęs didžiausią atstumą. Šunį galima skatinti žaislu.
Lipimas į sieną (Wall Climbing). Rungties metu šuo turi kuo aukščiau užlipti siena ir įsikąsti į žaislą. Siena gali būti padengta kilimu arba guma, įveiktas aukštis nustatomas pagal apatinę žaislo liniją. Po keturių klaidingų šuolių keturkojis baigia pasirodymą, užskaitomas paskutinis įveiktas didžiausias aukštis. Krentantį šunį privaloma gaudyti, negaudymas laikomas diskvalifikacine klaida.
Šuolis į aukštį (High Jump). Rungties metu šuo turi pašokti kuo aukščiau ir įsikąsti į žaislą. Aukštis nustatomas pagal apatinę žaislo liniją. Šuo turi bent šiek tiek įsikabinti į žaislą – lietimo faktą sprendžia teisėjas. Po keturių klaidingų šuolių keturkojis baigia pasirodymą, užskaitomas paskutinis įveiktas didžiausias aukštis.
Šuolis į tolį (Long Jump). Šuo turi peršokti kas 10 cm sudėtas kartis. Kliūtį peršokus be klaidų, šeimininkas atstumą didina. Šunį galima skatinti žaislu arba maistu. Visos rungties metu galimos keturios klaidos. Klaida laikomas kliūties kliudymas arba apibėgimas.
Sprintas su rogėmis (Weight Pull Drag). Rungties metu šuo žole tempia rogutes, kurių svoris lygus jo svoriui. Starto ir finišo pozicijos paprastai žymimos žyme žolėje arba specialiais stulpeliais. Laikas pradedamas matuoti šuniui išjudinus rogutes ir baigiamas, kai rogučių priekinė dalis kerta nustatytą žymą. Dalyvauti gali tik šunys su svorio tepimui skirtomis petnešomis. Šunį galima skatinti tik žaislu. Kiekvienas šuo tempia du kartus iš eilės (tempimas ir pertempimas). Užskaitomas trumpesnis laikas.
Kalnas (A Frame). Per nustatytą laiko tarpą (1 min.) šuo turi kuo daugiau kartų peršokti trikampio formos kalną, padengtą minkštu kilimu. Vienu šuoliu laikomas perlipimas pirmyn ir grįžimas atgal.
Nežinantys, ar jiems bei jų augintiniams jėgos sportas patiks, į varžybas gali atlėkti „pažioplinėti“ ir pažiūrėti, kaip viskas atrodo gyvai. Retkarčiais VšĮ „Stiprūs šunys“ skelbia treniruočių dienas, kada šunų augintojai susirenka ne varžytis, o treniruotis bei susipažinti su inventoriumi.