Ši šunų paroda pritraukė didelį skaičių dalyvių – dėl čempionų titulų varžėsi daugiau kaip 30 000 šunų Europos. Lietuvai atstovavęs veislynas iš viso grįžo su 6 svarbiomis pergalėmis.
Maltos bišonų veislės Tauro Thender čempionų klasėje užėmė 1 vietą ir tapo geriausiu patinu tarp visų Maltos bišonų bei Europos čempionu, Tauro Morella kalyčių čempionų klasėje užėmė 1 vietą ir tapo Europos čempione, Tauro Salabria, Tauro Prabanga, Grisia White Magic Jackpot taip pat pelnė pirmąsias vietas, o Tauro Barsoti jaunimo klasėje užėmė 2 vietą.
Garbanotųjų bišonų veislės Tauro Milano atviroje klasėje užėmė 1 vietą ir tapo Europos čempionu, Tauro Misoko čempionų klasėje irgi išsiveržė į priekį ir pelnė 1 vietą.
Minėtas veislynas dalyvavo garbanotųjų ir Maltos bišonų veislynų konkursuose ir abiejose užėmė pirmąsias vietas.
„Tiems, kam neteko dalyvauti parodose, gali atrodyti, kad pakanka atvykti su dailiai atrodančiu veisliniu šunimi ir laukti pergalės, tačiau iš tiesų reikia įdėti labai daug darbo ir pastangų, kad namo grįžtum su medaliu, – pasakoja daugiau nei 20 metų kinologijos patirtį turinti veislyno įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė. – Pasiruošimas prasideda dar tada, kai veislyne renkatės augintinį.
Jeigu ketinate su augintiniu dalyvauti parodoje, pasikonsultuokite su veisėju – jis papasakos apie vadą, padės išsirinkti keturkojį draugą.“
Pasak J. Januškauskaitės-Plungės, parodoms psichologiškai turi pasiruošti ne tik šeimininkai, bet ir šunys: tam, kad netrikdytų kitų dalyvių šurmulys, aplink lakstantys keturkojai ar neviliotų įvairūs kvapai, į parodas šuniukai vedami jau nuo 4–6 mėnesių. Parsivežti medalio iš pirmosios parodos gali ir nepavykti, tačiau augintinis pratinsis prie aplinkos, ims socializuotis ir ateityje vieši pasirodymai nebaugins.
Nemažiau svarbu, ekspertės teigimu, pasirūpinti parodų dalyvių mityba, kuri skiriasi nuo parodose nedalyvaujančiųjų raciono. Pašarą specialistai parenka pagal šuns veislę, kailio spalvą ir svorį.
Parodos čempionams, Maltos ir garbanotiesiems bišonams, kaip ir visiems šunims, turintiems baltą kailį, aktuali nuo ašarų ruduojančio kailio problema.
Ašarojančios akys vargina apie 80 proc. šunų, tačiau labiausiai rusvos dėmės yra pastebimos ant šviesaus kailio. Šių keturkojų savininkai imasi įvairių priemonių, kad bent parodos metu kailis atrodytų gražiai, tačiau, pasak J. Januškauskaitės-Plungės, problemą galima visiškai išspręsti parinkus specialų pašarą.
Kinologė teigia, kad dalyvavimas parodose naudingas dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirmiausia, atstovauti šaliai ir parsivežti prizines vietas iš tarptautinių parodų – garbė. Kiekvienas veisėjas ar šuns šeimininkas, įrašydamas šalies vardą į nugalėtojų lentelę, garsina savo valstybę Europos ar viso pasaulio mastu. Antroji priežastis – tikslas gerinti veislę ir dalintis įvairiapuse auginimo ir priežiūros patirtimi.
Rugpjūčio mėnesį iš didžiausios pasaulinės šunų parodos, vykusios Amsterdame, Maltos ir garbanotieji bišonai parsivežė du čempionų ir vicečempionų titulus. Atviroje klasėje garbanotasis bišonas Tauro Misoko pelnė auksą, o Tauro Sakko tapo pasaulio vicečempionu. Maltos bišonė Tauro Burė pelnė pasaulio jaunimo čempionės, o Maltos bišono patinas Tauro Thender – pasaulio vicečempiono titulą.