Dėl panašumo į Batuotą Katiną vilniečių augintinis tapo tikra žvaigžde

2018 m. balandžio 14 d. 10:25
Per praėjusias Kalėdas Vilniaus Gedimino technikos universiteto pramogų industrijų studentė Dieona Pranauskaitė (22 m.) po egle rado netikėtą dovaną – į ją didelėmis nustebusiomis akimis žvelgė rainas kačiukas. Šį škotų nulėpausių veislės padarėlį jai padovanojo mylimasis, skaitmeninių sprendimų agentūros savininkas dizaineris Petras Nargėla (25 m.). Tuo metu nė vienas nenutuokė, kad jau netrukus jų augintinis, pavadintas Mobiu, taps tikra interneto žvaigžde.
Daugiau nuotraukų (7)
Socialiniame tinkle „Instagram“ vos per keletą mėnesių šiam katinėliui juokingai nulėpusiomis ausimis sukurtą profilį ėmė sekti 14 tūkstančių žmonių. Populiari ir specialiai jam sukurta „Facebook“ paskyra, pavadinta „Moby The Cat“.
Populiarumą Mobiui pelnė ne tik miela išvaizda, bet ir neįtikėtinas jo panašumas į populiaraus animacinio filmo „Šrekas“ veikėją Batuotą Katiną.
Mobis, kuriam kovo 31 dieną sukako vos 5 mėnesiai, galima sakyti, pats išsirinko skambų vardą.
„Norėjome duoti vardą iš M raidės, nes ant jo kaktos buvo ryškiai matyti šios raidės forma. Galimų variantų, kaip pavadinti, buvo daug, bet kartą pastebėjome katiną, sėdintį tiesiai prieš televizorių ir žiūrintį atlikėjo Moby muzikinį klipą. Taip mums kilo idėja pavadinti jį Mobiu“, – prisiminė Dieona.
Su žaviu katinėliu netruko susipažinti poros draugai ir artimieji.
Kiekvienas, pamatęs šį nulėpausį, liaupsindavo jo grožį.
Ne vieno naminio gyvūnėlio paskyras socialiniuose tinkluose matę Dieona ir Petras pagalvojo, kodėl ir jiems nesukūrus tokios savo Mobiui?
Todėl Dieona ėmė fotografuoti savo numylėtinį ir kelti jo nuotraukas į socialinius tinklus.
„Tikrai nesitikėjome, kad Mobis vos per du mėnesius surinks daugiau nei 14 tūkstančių „Instagram“ sekėjų.
Didžiausią įtaką populiarumui padarė paskyra „9GAG“, kuri turi daugiau nei 1 milijoną sekėjų, ir „Cats of Instagram“, kurią socialiniame tinkle seka 9 milijonai žmonių.
Jose kelis kartus buvo pasidalinta Mobio nuotraukomis ir kiekviena jų surinkdavo daugiau nei 400 tūkstančių patiktukų“, – pasakojo Mobio šeimininkai.
Kai katinas tapo populiarus, šeimininkai sulaukė ir ne vieno pasiūlymo padaryti jį įvairių produktų reklamos veidu. Bet kol kas nė vieno nepriėmė, nes netenkino sąlygos.
Paklausta, koks yra augintinio būdas, Dieona apibūdino jį kaip nuostabų, be galo draugišką katiną, tikrą meilumo įsikūnijimą, tiktai šiek tiek bailoką.
Vos ateina svečiai, katinas puola slėptis. Prireikia šiek tiek laiko, kol įsidrąsina jiems pasirodyti.
Vienas mėgstamiausių Mobio užsiėmimų – pro langą stebėti kieme lakstančias kates ir skraidančius paukščius. Taip pat jis niekada nepraleidžia progos palakti vandens iš ant staliuko padėtos stiklinės.
Kaip ir kiekvienas katinas, Mobis dažniausiai dienas leidžia miegodamas, o vakare pradeda dūkti.
Pasitaiko, kad siaučiant po namus dūžta jo kelyje pasitaikantys daiktai: koks nors arbatinukas ar vaza su gėlėmis. Bet šeimininkai per daug dėl to ant savo numylėtinio nepyksta. Supranta, kad visi maži gyvūnai be išdaigų negali.
„Škotų nulėpausiai yra labai geri, ramūs, bet kartu ir žaismingi. Išskirtinės priežiūros jiems nereikia. Mes nutarėme rinktis škotų nulėpausį, nes Petro sesė buvo kelis kartus palikusi prižiūrėti mums savo katiną, taip pat škotų nulėpausį.
Nuo to karto pamėgome šią veislę ir ilgą laiką planavome namuose turėti būtent škotų nulėpausį“, – paaiškino šeimininkė.
Škotų nulėpausės nemėgsta vienatvės
Škotų nulėpausės katės kildinamos iš baltos neįprastai nulėpusias ausis turėjusios katės Susie, kuri gaudė peles vienoje Škotijos daržinių. Susie taip ir būtų likusi mažai kam žinoma, jei ne katėmis domėjęsis kaimynystėje gyvenęs Williamas Rossas, kuris, 1961 metais pastebėjęs šią murklę, suprato, kad ji – ypatinga.
Kai Susie atsivedė kačiukų, W.Rossas įsigijo vieną katytę ir pavadino ją Snooks. Vienas jos palikuonių buvo sukryžmintas su britų trumpaplauke kate ir taip atsirado atskira veislė, kuri iš pradžių buvo vadinama tiesiog nulėpausėmis katėmis, o vėliau – škotų nulėpausėmis, siekiant įamžinti kraštą, iš kurio jos kilusios.
Kadangi genas, lemiantis nulėpusias ausis, yra dominuojantis, jis lengvai persiduoda kačiukams, net jeigu vienas iš tėvų turi stačias ausis. Dabar škotų nulėpausės yra gana populiari veislė.
Šios katės yra protingos ir gana aktyvios. Joms patinka sudėtingesni žaidimai, kuriems reikia intelektualinių pastangų. Smagiausia joms žaisti su žmonėmis. Tai labai prieraišūs ir švelnūs gyvūnai, mielai leidžiantys laiką su savo šeimininkais ir mėgstantys žmonių dėmesį. Šios katės dėl gero būdo puikiai sutaria tiek su vaikais, tiek su šunimis.
Jos nemėgsta vienatvės, tad jeigu šeimininkų dienomis ilgai nebūna namie, geriausia, kad škotų nulėpausė turėtų kompaniją, pavyzdžiui, kitą katę ar šunį.
Škotų nulėpauses kates mėgsta nemažai įžymybių. Tokias laiko britų dainininkas Edas Sheeranas ir JAV atlikėja Taylor Swift. O žymiausias šios veislės atstovas yra Japonijoje gyvenantis ir dėželes labai mėgstantis katinas Maru. Tiesa, nors ir priklauso škotų nulėpausių veislei, jo ausys stačios.
Katinasaugintiniskačiukas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.