Jų išties būta ypatingų – mūsiškiams teko susidurti ne tik su didele konkurencija (apie 60 – 70 šunų), bet ir su vadinamuoju „negatyviu tempimo takeliu“. Tai – takelis, kurio priekinės ir galinės dalių aukščiai skirtingi, dėl ko šuniui svorį tenka tempti į nedidelę įkalnę. Šią užduotį geriausiai įveikia tie augintiniai, kurie velka nesustodami – jei šuo stabteli ar bando šokinėti, vežimėlis pradeda lėtai riedėti atgal. „Negative Weight Pull“ dalyviai paprastai negali pasigirti įspūdingais skaičiais, kokie būdingi įprastoms varžyboms, tačiau jiems tenka įveikti rimtą užduotį.
Lietuvos šunys su neįprastu tempimo taku susidorojo puikiai. Pradedančiųjų klasėje (šunys, Weight Pulling`o sporte esantys trumpiau negu metus) Vytauto S. augintinis Setas užėmė pirmąją vietą (beveik 20 kg sveriantis šuo nutempė apie 680 kg). Profesionalų klasėje truputį daugiau kaip 13 kg sverianti Vytauto P. augintinė Little Sky nutempė 417 kg ir buvo pirma savo grupėje. Agnės D. 23 kg sveriantis šuo Kodis nutempė 977 kg, užėmė pirmąją vietą savo grupėje ir tapo geriausią indeksą pasiekusiu varžybų šunimi. Dar vienas Vytauto P. augintinis – Twister (21 kg) – nusileido tik Kodžiui ir užėmė antrąją vietą savo grupėje nutempęs 747 kg.
Svorio tempimas, vadinamas Weight Pulling'u – vis sparčiau populiarėjanti šunų sporto šaka. Oficialiai tokios varžybos rengiamos nuo 1970 metų, nors kažkas panašaus dar anksčiau vyko Šiaurės Kanados ir Aliaskos aukso kasyklose. Itin tvirtos šio sporto tradicijos JAV, tačiau varžybos, čempionatai vis aktyviau rengiami ir Europoje nuo Didžiosios Britanijos ar Skandinavijos šalių iki Italijos, Vokietijos, Čekijos, Lenkijos ar Serbijos ir t.t. Dalyvauti gali grynaveisliai šunys ir mišrūnai, nesvarbu kokio jie dydžio ir lyties – tik turi būti sveiki, neagresyvūs bei atitikti amžiaus reikalavimus. Tiesa, kai kurie klubai priima tik tam tikrų veislių atstovus (pvz., tik Aliaskos malamutus ar tik buldogus).
Paprastai varžybų metu šuo su specialiai jam pasiūtomis, tinkamo dydžio petnešomis po komandos turi kelis metrus vilkti krovinį. Populiariausias – specialus ant bėgių pastatytas vežimėlis. Šuns tempimo metu liesti negalima. Šiurkštus elgesys su gyvūnu griežtai draudžiamas. Taip pat draudžiama viskas, kas šuniui gali kelti grėsmę. Gera augintinio priežiūra ir pagarba jam – būtina Weight Pulling'o varžybų sąlyga.
Įdomu tai, kad šuns neįmanoma priversti tempti. Jeigu šuo nebenori dirbti ar netgi neturi tam nuotaikos – jis to nedaro. Šiame sporte svarbiausia ne tik gyvūno fizinė jėga, bet ir stiprus ryšys su šeimininku, be to, tempimas šuniui turi būti malonus. Gali pasirodyti, kad Weight Pulling'as apsiriboja tik fizinės jėgos demonstravimu, tačiau taip nėra. Šiam sportui reikia sukurti sąlygas protiniam šuns vystymuisi – jis turi gebėti sutelkti dėmesį ir pabaigti pradėtą užduotį. Geriausi rezultatai pasiekiami su augintiniais, kurių psichika stabili.