„Tai – vienetiniai atvejai pasaulyje. Esu matęs tik vieną nuotrauką, kad būtų penki mažyliai“, – sakė Klaipėdos zoologijos sodo įkūrėjas Edvardas Legeckas. Jis ketina užregistruoti penketuką kaip Lietuvos rekordą.
Jis juokavo, kad tai tikrai ne dirbtiniu būdu atsivesti mažyliai: „Iš meilės. Jokių preparatų.“
Pirmoji tigrę Jūratę su penketuku aptiko zoologijos sodo savanorė Viktorija Tilvikaitė. „Žinojome, kada juos atsives, bet kad bus penki ir visos mergaitės – niekas nesitikėjo. Buvo didelis nustebimas“, – pasakojo savanorė.
Pastebėjusi, kad tigrė neišeina į lauką, mergina užsuko į jos būstą po stogu. „Ir taip skaičiuoju, ir taip – negali būti, stebuklas! Galvojau, kad man vaidenasi. Už valandos perskaičiavau – gal jau keturi? Bet kitą dieną paaiškėjo, kad jie tikrai penki“ – prisiminė V.Tilvikaitė.
Gegužės pirmą dieną pasaulį išvydę tigriukai po mėnesio sveria po maždaug kilogramą. Veterinarai artimiausiomis dienomis turėtų mažylius apžiūrėti, duoti vaistų nuo kirminų ir paskiepyti.
„Jie auga puikiai, visi tolygiai, nėra vienas mažesnis, kitas didesnis. Visi atrodo sveiki“, – sakė plėšrūnų mylėtoja.
Lankytojams pasirodys dar birželį?
Penketuko tėvai – Jūratė ir Andrius. Abu į zoologijos sodą atvežti prieš porą metų, buvo jau suaugę.
Tigrę zoologijos sodo darbuotojai kelis kartus per dieną išleidžia pasivaikščioti. Po valandėlės lauke motina grįžta pas mažylius į šiaudų guolį.
Birželio pabaigoje ji turėtų į lauką išsivesti ir mažyles. Panašiai tuo metu penketukas pirmą kartą paragaus mėsos.
Vardų mažylės dar neturi. Juos galės siūlyti ir sodo lankytojai. „Reikės balsavimo. Fantazijos nebeužtenka, kai tiek gyvūnų“, – šypsojosi savanorė.
Pastarieji metai Klaipėdos zoologijos sodui itin vaisingi. Lapkričio 1 dieną kita baltoji tigrė atsivedė tris mažylius, vėliau pasaulį išvydo trys raudoni tigriukai, o gegužės 1-ąją – dar penketukas baltų.
Greičiausiai baltosios tigriukės liks Klaipėdos zoologijos sode, parduotos nebus.