Šios beplaukės, migdolų formos akių ir raukšlėtos odos keturkojės buvo išveistos 2004 metais iš beplaukės Donos sfinkso veislės katės ir Škotų nulėpausio katino. Levkojaus veislės pavadinimą katės gavo dėl jų ausų panašumo į leukonijų augalų lapus.
Ukrainos levkojus yra vidutinio dydžio, lenktų ausų, minkštos ir elastingos odos, kuri suformuoja raukšles. Didelės migdolo formos akys dažniausiai yra ryškių spalvų. Šios veislės katės būna plikos, kai kurios turi plaukų lopus arba trumpą pūkuotą kailį.
Lietuvoje iš viso gyvena keturios šios veislės katės. Visos jos – vilnietės Natalijos Ščiupakovos augintinės.
Į parodą su dukterimi Sandra Aleksandra atvykusi moteris kartu atsivežė dvi augintines – pusantrų metų Fani ir vienų metų Lolitą. Jos, kaip ir tautine ukrainiečių apranga vilkinti N.Ščiupakova su dukterimi, sulaukė ypač didelio lankytojų susidomėjimo. Lankytojai levkojus glostė ir kalbino.
„Nors iš pradžių ukrainiečių gali pasirodyti, kad levkojai yra pikti, tačiau šie katinai draugiški, aktyvūs ir labai mėgstantys bendrauti. Jie labai myli vaikus“, – pasakojo kačių šeimininkė.
Glostydama numylėtinę Fani moteris pasidžiaugė, kad ši prieš mėnesį atsivedė mažylį, kuriam kol kas renkamas vardas. Jo tėvas – taip pat N.Ščiupakovos namuose augantis levkojus vardu Goris.
Didžioji dalis levkojaus veislės kačių auginamos Ukrainoje. Kitose šalyse kol kas jų gyvena nedaug. Pasaulyje priskaičiuojama apie 3 tūkst. šios veislės kačių. Keturkojų kainuoja svyruoja nuo 2 iki 3 tūkst. litų.
Parodoje taip pat dalyvavo retos Amerikos riestaausės, gigantiškieji Meino meškėnai, britų ilgaplaukiai, Selkirko, Devono ir Kornvalio reksai, Kanados sfinksai, persai, egzotai, Škotų nulėpausiai, Abisinijos, Somalio, Sibiro, Bombėjaus, Bengalijos ir Peterbaldo bei kitos kilmingos katės.
Dėmesį traukė ir Mekongo bobteilai, Burmilos kates. Parodoje taip pat buvo galim aišvysti gražuolę mėlynakę Tonkinėzijos katę. Ji savo charakteriu panaši į šunį, lengvai išmoksta komandų ir mėgsta žaidimus.
Pasaulinėje parodoje pristatytos kačių veislės, kilusios iš Kanados, JAV, Anglijos, pietryčių Azijos, Rytų kraštų, Škotijos, Pietų Amerikos, Rusijos.
Parodos organizatorių teigimu, į Pasaulinę kačių parodą atvyko katės, kurios atitinka aukščiausius savo veislės standartus.
Dvi dienas truksiančioje parodoje kates vertina penki teisėjai iš Vokietijos, Belgijos, Olandijos ir Rusijos.
O šalia egzotiškų kačių veislių lankytojai gali akis paganyti ir į jūrų kiaulyčių parodą. Jų pristatyta.