Netrukus mūsų pamatytas vaizdas sukrėtė iki ašarų. Tokios ištikimybės iš keturkojų galėtų pasimokyti ir žmonės.
Vaizdas privertė sustoti
B. Kymantaitė penktadienio rytą, apie 8 val. 30 min., važiuodama greitkeliu Vilnius-Panevėžys, likus maždaug 20 kilometrų iki Panevėžio, pamatė sukrečiantį vaizdą.
Antroje eismo juostoje negyvas gulėjo nemažas, į vokiečių aviganį panašus mišrūnas. Šalia jo, ant važiuojamosios dalies, tupėjo dar du gelsvakailiai šunys, greičiausiai vienos vados broliukai. Nors tuo metu eismas greitkelyje buvo intensyvus, ši porelė nuo žuvusio šuns nesitraukė, nebent pravažiuojant didesniam sunkvežimiui susigūždavo nuo triukšmo.
Nors jų likimo draugas jau buvo negyvas, šie du sargybiniai vis jį apuostydavo, palaižydavo, tarsi ragindami keltis.
Išvydusi tokį vaizdą gyvūnų mylėtoja B. Kymantaitė negalėjo ramiai pravažiuoti pro šalį.
„Buvo gaila šunų, kuriuos taip pat bet kurią akimirką galėjo nutrenkti pro šalį skriejantys automobiliai. Be to, grėsė reali avarinė situacija, per kurią galėjo nukentėti ir žmonės“, – lrytas.lt vėliau pasakojo moteris.
Sustojusi kelkraštyje ir įjungusi avarinius automobilio žibintus, ji antroje eismo juostoje pastatė avarinį ženklą, įspėjantį greitkeliu važiuojančius vairuotojus apie kliūtį, o pati bandė patraukti negyvą šunį nuo kelio.
Tačiau to jai padaryti neleido likę gyvi keturkojai. Vos B. Kymantaitei bandant pajudinti gaišeną, jie gindami pradėdavo urgzti. Nepadėjo nei bandymas abu sargus nuvilioti tolyn šuns konservais, kurių moteris vežėsi automobilyje. Pro šalį skubantys vairuotojai geriausiu atveju tik sulėtindavo greitį, pažiūrėdavo, kas čia vyksta ir nuvažiuodavo.
Patrulių nesulaukė
Supratusi, kad vienai šunų nuo greitkelio pašalinti nepavyks, gyvūnų gelbėtoja paskambino Bendruoju pagalbos telefonu 112. Atsiliepusi operatorė, išgirdusi B. Kymantaitės pasakojimą, paaiškino, kad apie šiuos šunis jau pranešė pravažiuojantys vairuotojai, pranešimas perduotas policijai, pareigūnai turėtų netrukus atvykti.
„Ilgokai palaukusi vėl skambinau Bendruoju pagalbos telefonu, paaiškinau, kad čia bet kada gali įvykti avarija, tuomet mane tiesiogiai sujungė su policija. Pareigūnas paaiškino, kad patruliai atvažiuos“, – pokalbį perpasakojo B. Kymantaitė. Tačiau policijos pareigūnai nesirodė maždaug valandą. Todėl „Pifo“ vadovė pagalbos paprašė Panevėžyje dirbančių lrytas.lt ir „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistų.
Sumaitojo avarinį ženklą
Kartu su žurnalistais B. Kymantaitei pagaliau pavyko nuo greitkelio važiuojamosios dalies patraukti žuvusį gyvūną. Paskui jį į žaliąją skiriamąją juostą pasitraukė ir abu ištikimieji keturkojai palydovai. Nusprendę jų nepalikti greitkelyje, susiskambinome su Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadove Rūta Liberiene ir susitarėme, kad bent laikinai jie bus priglausti šios draugijos voljere.
Jau užnėrus vienam iš šunų porelės antkaklį, šis dar kurį laiką priešinosi ir nesileido nutempiamas nuo negyvos draugės, o galbūt – motinos. Užnėrus pavadį ir antrajam, abu šunelius pavyko įkelti į B. Kymantaitės bei žurnalistų automobilius ir sėkmingai išgabenti į Panevėžio gyvūnų globos draugijos gyvybės vagonėlį.
Per tą laiką policijos pareigūnai nurodytoje vietoje taip ir nepasirodė. Vos keturkojus spėjome patraukti iš važiuojamosios kelio dalies, dideliu greičiu atlėkęs lengvasis automobilis, lenkdamas autobusą, sutraiškė B. Kymantaitės pastatytą avarinį ženklą ir nesustodamas nuvažiavo tolyn.
„Bet kurią akimirką taip galėjo būti sutraiškyti ir tie šunys“, – sakė „Pifo“ vadovė, apžiūrinėdama šipuliais virtusį avarinį ženklą.
Gyvūnų apsaugos organizacija tikisi surasti liudininkus, kurie matė, kaip automobilis partrenkė šunį.
Po lrytas.lt publikacijos ir "Lietuvos ryto" televizijos reportažo atsirado panevėžietis, kuris atpažino savo tėvų sodybos šunis. Jis neapsiriko - du palaidi mišrūnai priklauso netoliese gyvenantiems žmonėms. Gyvūnai grįžo pas šeimininkus.
Stulbinanti ištikimybė
Ši graudi šuniškos ištikimybės istorija nenustebino Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovės R. Liberienės. Praėjusį sekmadienį labai panašią situaciją draugijos savanoriai išvydo tame pačiame greitkelyje, tik arčiau Panevėžio.
Tądien į Panevėžio gyvūnų globos draugiją paskambino pro šalį važiuojantis žmogus. Jis pranešė, netoli Šilagalio kaimo, ant žaliosios greitkelio Panevėžys-Vilnius juostos sniege guli sužeistas šuo, o prie jo tupi dar du.
Nuvažiavusi viena savanorė iš tiesų rado ant kelio gulintį leisgyvį gyvūną ir dar du, tupinčius šalia. Kai mergina bandė paimti sužeistąjį, šie jį gynė ir neleido jo paimti. Tik pasikvietusi į pagalbą kolegas, sužeistąjį ir abu sveikus mišrūnus pavyko įkelti į automobilį.
Sunkiai sužeistą gyvūną veterinaras užmigdė, o jo vienas draugužis apgyvendintas Panevėžio gyvūnų globos namuose. Antrasis, vos atidarius automobilio duris, paspruko.
„Praminėme juos trimis muškietininkais – taip ištikimai du šunys trečiąjį gelbėjo“, – lrytas.lt pasakojo R. Liberienė.
Ji neatmetė galimybės, kad dabar, kai šunų rujos metas, šie keturkojai praradę budrumą išeina į kelius ir todėl patenka po automobilių ratais. Tačiau kinologė žino daugybę istorijų apie šunų ištikimybę, prieraišumą, kurių tikrai nepaaiškinsi vien stipriais poravimosi instinktais.