„Girstučio“ kultūros rūmuose lankytojų akį traukia itin retos „Mi-ke“ – trispalvės Japonų bobteilų veislės katės, kurios yra laikomos ypatingu sėkmės simboliu.
Parodoje dalyvaujanti kačių augintoja iš Švedijos Inger Soderberg į Kauną atsivežė dvi „Mi-ke“ kates. Viena jos augintinė žavi mėlynomis akimis, kita – skirtingomis, nes viena gyvūno akis yra mėlyna, o kita žalia.
„Europoje ši veislė iki šiol labai reta. Švedijoje šiuo metu yra vos šešios „Mi-ke“ veislės katės“, – kalbėjo moteris. Savo augintines ji gyrė ne už meilumą ir gerą būdą.
Paklausta, kiek kainuoja šis gyvūnas, I.Soderberg tvirtino, jog įsigyti šių gyvūnų labai sunku, nes jos, kaip daugelis įprastų veislių kačių, bet kam neparduodamos.
Tai patvirtino ir parodos organizatorė Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“ prezidentė Jurgita Gustaitienė.
„Japonų bobteilai parduodami tik su ypatingomis rekomendacijomis, dažniausiai uždarose veisėjų grupėse. Todėl jų kaina viešai neskelbiama“, – sakė J.Gustaitienė.
Felinologė pasakojo, jog šių kačių tėvynė – Japonija. Legenda pasakoja, kad 1600-aisiais Japonijoje karaliaus įsakymu buvo paleistos visos katės, kad apgintų šilkverpius nuo graužikų. Katės su joms patikėta užduotimi susitvarkė puikiai, galbūt tai viena iš priežasčių, kodėl jos tapo tokios gerbiamos japonų kultūroje.
Japonijoje ši veislė žinoma jau labai seniai, tačiau už jos ribų apie ją nebuvo žinių iki pat 1960 metų. Tais metais japonų bobteilų kačių buvo atgabenta į Ameriką, čia joms buvo įmaišytas ilgaplaukių kačių genas.
Tarptautinėje kačių parodoje galima išvysti beveik 200 skirtingų veislių kačių, atvežtų iš įvairių Europos šalių.
Vienos iš jų – beuodegės, kitos – ilgaplaukės, dėmėtos ir auksinės, trečios – garbanotos, ketvirtos – beplaukės.
Šioje parodoje ypač gausu – ilgiausiomis uodegomis pasipuošusių didžiausių naminių kačių pasaulyje – Meino meškėnų, kurie nuolat pelno apdovanojimus ir pagyrimus ne tik už ilgiausias uodegas, bet ir už įspūdingą dydį. Jie taip pat sulaukia didelio lankytojų dėmesio.
Kačių mylėtojai būriuojasi ir prie populiariausia kačių veisle Lietuvoje jau du dešimtmečius išliekančių Britanijos trumpaplaukių.
Retai kada kitose parodose galima išvysti kadaise populiaria Lietuvoje buvusią kačių veislę – Siamo katę. Bet šioje parodoje šių kačių yra ne viena.
Katės parodoje varžosi įvairiuose konkursuose. Jas vertina iš Švedijos, Čekijos ir Nyderlandų atvykę žinomi teisėjai.