„Praėjusiais metais seneliai vaikams sukalė smėlio dėžę, privežė švaraus smėliuko, tačiau neilgai trukus dėžėje įniko šeimininkauti ne mažieji kiemo gyventojai, o katinai. Bandėme vaikyti juos, skambinau ir į gyvūnų gerovės tarnybą „Pifas“, mat katė, kuri nuolat kapstosi smėliadėžėje, laukiasi kačiukų, kuriuos, žinoma, irgi pratins kapstytis smėlyje. Mažyliams – tai didžiausias ligų užkratas. „Pifo“ savanorė žadėjo sterilizuoti kates, kad bent kačiukų daugiau neatsivestų. Tačiau nežinome, kaip būtų galima atpratinti keturkojus naudotis smėlio dėže kaip tualetu? Taip norisi vasarai pasiruošti, kad jaunoji karta augtų sveika ir žvali“, – kalbėjo vaikų sveikata susirūpinusi kiemo gyventoja Aurelija.
Rankų neketina nuleisti
Aurelijos manymu, didžiausia atsakomybė dėl katinų, kurie savo gamtinius reikalus atlieka vaikų žaidimo vietoje, gula ant tų žmonių pečių, kurie tuos keturkojus maitina būtent prie smėlio dėžės.
„Kalbėjomės su kaimynais, prašėme, kad maistelį neštų, pavyzdžiui, prie Nevėžio. Bet kur, tik ne kieme, kur nuolat atšilus orams žaidžia vaikai. Jau buvo įpratinę maitinti katinėlius prie pat laiptinės durų... Tik pagalvokite, kokius kvapus tekdavo užuosti, juk gyvūnai žymi teritoriją“, – pasakojo Aurelija ir pridūrė, jog dabar, kai sniegas nutirpo, smėlio dėžėje matyti vien kačių nagiukai ir kupsteliai.
„Mažylių tėveliai ir visi kaimynai ėmė svarstyti, kad gal tiesiog išvežti šitą sudergtą smėlį, atvežti naujo, perkaitinti verdančiu vandeniu, kad visos bakterijos žūtų, ir leisti vaikus žaisti. Tačiau kas iš to, jei keturkojai jau pripratę ten atlikti savo reikalus?“ – svarsto Aurelija.
Pašnekovės teigimu, nors gaila ir vaikų, ir gyvūnų, tačiau rankų nuleisti neketinama, todėl sprendimo vis tiek bus ieškoma, kaip apsaugoti vaikus nuo kačių sukeliamų ligų.
„Galvojome pagaminti dangtį, tačiau smėlio dėžė yra labai didelė, tad jei ją uždengsime dangčiu, klausimas, ar vaikai vėliau jį atkels. Daryti dangtį iš kelių dalių? Nemanau, kad tai išeitis, nes jis vis tiek bus labai sunkus. Galbūt vienintelė išeitis lieka brezentas, jei jo katinukai nagučiais nesudraskys. Kiti siūlė daryti vartelius su tvorele, tačiau pagalvojome, kad vaikai smėlio dėžėje žais kaip kokiame zoologijos sode. O ir tai, kita vertus, ne išeitis – katinai perlips“, – teigė moteris.
Sutiko padėti
Susisiekus su miesto seniūnijos seniūnu Valentinu Tamuliu šis sutiko pagelbėti.
„Džiugu, kad žmonės parodė iniciatyvą ir patys įrengė vaikams žaidimų aikštelę. Vienas šios problemos sprendimo būdų ir yra dangtis. Tačiau žvelgiant iš kitos, saugesnės perspektyvos, uždengiama smėliadėžė mažamečiams vaikams gali būti pavojinga, nes vaikai vieni kitiems gali prispausti pirštus, todėl saugesnė išeitis apsaugoti smėliadėžę nuo keturkojų būtų brezentas. Tiesa, tokiu atveju vaikams prireiks suaugusiųjų pagalbos.
Trečiadieniais visuomet būnu darbo vietoje, todėl lauksiu daugiabučio gyventojos ir susitarsime, kaip atšilus orams išspręsti šią bėdą“, – žadėjo seniūnas.