Aukštesnių tonų garsus katės išleidžia draugiškose situacijose arba reikalaudamos dėmesio. Žemesni garsai reiškia jų nepasitenkinimą ar agresiją. Taigi paprasčiausias katės „miau“, ištartas aukštesniu tonu, reiškia „Aš noriu maisto“, arba „Aš noriu į lauką“, o žemo tono urzgimas jau yra įspėjimas.
Bet ką reiškia kiti kačių skleidžiami garsai: murkimas, kniaukimas, šnypštimas, urzgimas, čeksėjimas, rėkimas, čirpimas ar murmėjimas? Ar mes iš tiesų teisingai suprantame, ką katės mums nori pasakyti?
Manoma, kad katės murkimas reiškia malonumą. Tačiau kartais katės murkia kai yra sužeistos, kai joms skauda, kai gimdo ar yra netoli mirties, rašo interneto puslapis „Three Million Dogs“.
Katės kniaukia, siekdamos dėmesio, prašydamos maisto, prisilietimo ar kviesdamos žaisti. Suaugusios katės viena kitai nekniaukia, todėl manoma, kad kniaukimas yra skirtas tik artimai bendrauti su žmonėmis.
Šnypštimas ar urzgimas yra skirti pagąsdinti, perspėti arba išreikšti agresijai. O čirpimo garsu katės pasisveikina su žmonėmis ar kitomis katėmis. Kartais tokį garsą jos išleidžia sėlindamos prie grobio.
Katės rėkia, kai joms karšta, o juokingai čeksi dažniausiai suirzusios naminės katės, kurios mato už lango paukščius ir negali jų pasiekti. Žemas murmėjimas reiškia nepasitenkinimą, o kriuksi paprastai supykusios katės, kai yra nuvaikomos nuo sofos.
Tad kokius garsus dažniausiai skleidžia jūsų katė?