2014 metais šis katinas ėmė trintis aplink Serpuchovo istorijos ir dailės muziejų, kurio darbuotojai pamilo draugišką gyvūną ir ėmė jį globoti. Katinas buvo pavadintas Marajumi, pastato, kuriame dabar veikia muziejus, buvusios savininkės ir didelės gyvūnų mylėtojos Anos Marajavos garbei.
Globojamas muziejininkų Marajus tapo tarytum neoficialiu muziejaus lankytojų pasveikintoju, pasitikdavusiu kiekvieną, besidomintį menu ir istorija.
Neseniai muziejininkai nutarė pajuokauti ir Balandžio 1-osios, Melagių dienos, proga Marajaus vardu parašė prašymą jį įdarbinti į muziejų.
Pareiškime buvo parašyta: „Kadangi esu tiesioginis Marajevos katino įpėdinis, prašau mane įdarbinti į mūsų muziejų. Marajus.“
Šis pareiškimas juokais buvo išplatintas vietos žiniasklaidai, kaip pranešimas spaudai. Tačiau žurnalistai į muziejininkų pokštą pažvelgė rimtai ir ėmė jiems skambinti, prašydami suteikti daugiau informacijos apie katino įdarbinimą.
Muziejininkams neliko nieko kito, kaip katiną įdarbinti iš tiesų. Taip jis tapo oficialiu muziejaus durininku.
Pasak muziejaus darbuotojos Ninos Strelkovos, Marajus dirba kasdien nuo 9 iki 17 val. su pietų pertrauka ir atostogomis pavasarį. Muziejuje jam yra net pastatyta palapinė, kurioje katinas gali miegoti naktį.
„Visi mūsų muziejaus darbuotojai myli Marajų. Dauguma su juo fotografuojasi ir iš namų jam atneša maisto. Taigi jis dabar kiek pastorėjęs, – interneto portalas buzzfeed.com citavo N.Strelkovą. – Lankytojai taip pat myli katiną. Daugelis su juo darosi asmenukes.“
Moters teigimu, kol kas muziejus neplanuoja įdarbinti daugiau katinų, bet esą nežinia, kaip bus ateityje.