Vaikų neturinti aktorė širdį atvėrė keturkojams

2016 m. vasario 16 d. 17:52
Danutė Jonušienė (Lietuvos rytas)
Beglobis šuo kur kas vertingesnis nei tas, kuris turi kilmės dokumentus. Tuo įsitikinusi aktorė Aurelija Tamulytė (47 m.), su savo vyru fotomenininku Raimundu Švilpa (50 m.) priglaudusi ne vieną keturkojį.
Daugiau nuotraukų (6)
Aktorė ypač prisirišusi prie augintinio Šanso, kuris atsibastė į Užupį prieš aštuonerius metus. Žmonės norėjo nuvyti tarpuvartėje tupintį leisgyvį šunį, bet Aurelijai jo pagailo.
„Iš tiesų šunys yra šeimos nariai. Labai myliu tuos gyvūnus – jų apsuptyje jaučiuosi saugi ir rami. Kai tik šuo prisiglaudžia ir galiu pakasyti jam pilvą, man išgaruoja visos neigiamos emocijos. Jis išlaižo iš širdies visus blogus žodžius“, – neslėpė moteris.
Auksinį scenos kryžių už vaidmenis pelniusi aktorė galėtų būti apdovanota ir už globojamus gyvūnus. Aurelija dar ilgisi šuns Tipo, kurio neteko prieš keletą metų. 17 metų sulaukęs mišrūnas nukaršo ir nudvėsė, bet jo istorija – gyva aktorės atmintyje.
Vilniečiai nutarė padėti Tipui, kai jam buvo lūžusi koja. Kai sugipsuota galūnė sugijo, jis pasiliko menininkų šeimoje. Tipas neparodė pavydo šeimoje atsiradus konkurentui – šuniui Šansui. Kartu abu keturkojai praleido net septynerius metus.
Iš savo patirties A.Tamulytė žino, kad priglausti šunys būna ištvermingi, jie visomis jėgomis kabinasi į gyvenimą. Tipą buvo partrenkęs automobilis, bet gyvūnas liko gyvas.
Vedžiodama šį šunį moteris paleisdavo nuo pavadžio, kad jis pasimėgautų laisve. Kartais jam dėl to nutikdavo įvairių nuotykių, bet šuo mokėdavo apsiginti.
Sulaukęs žilos senatvės Tipas liko be kojos – ją teko amputuoti dėl nelaimės gatvėje. Pranešę apie sužeistą šunį, kai kurie aktorės kaimynai patarė neleisti gyvūnui kankintis ir užmigdyti, bet ji nesutiko.
Tipo šeimininkai turėjo daug vargo. Kadangi buvo įpratęs šlapindamasis stovėti ant tos kojos, kurią reikėjo amputuoti, Tipui reikėdavo padėti.
Iš dėkingumo, kad juo rūpinasi, šuo laižydavo Aurelijai rankas. Sugijus žaizdoms, šuo išmoko puikiai lakstyti ir su trimis kojomis. Vykdami prie jūros Aurelija ir jos vyras Raimundas kartu pasiimdavo ir augintinį.
„Jūs neįsivaizduojate, kaip veržliai mūsų trikojis draugas šuoliuodavo į jūrą. Buvome laimingi, kad nesutikome užmigdyti Tipo“, – apie buvusį augintinį pasakojo moteris.
Kartą Tipas pabuvo net teatro grimo kambaryje. Tai buvo Kaune, kur gastroliavo vilniečiai, atvežę spektaklį „Tėvas“ pagal Augusto Strindbergo pjesę.
Tai – sudėtingas spektaklis, todėl nuo pat ryto aktorius kamavo nervinė įtampa, ji persekiojo ir Aureliją. Aktorė pagalvojo, kad būtų neblogai atsivesti į grimo kambarį savo šunį.
Prie tarnybinio įėjimo budėjusiai moteriai Aurelija teisinosi, kad neturi kur palikti Tipo. Prieš spektaklį aktorė glostė savo šunį ir prašė duoti jai stiprybės.
Grimo kambaryje užrakintas Tipas kantriai laukė, kada nusileis scenos uždanga ir sugrįš jo šeimininkė. Bet Aurelijos veidas buvo neatpažįstamai nugrimuotas. Šuo jau ketino loti, bet apuostęs atpažino šeimininkę.
Aktorę A.Tamulytę gyvūnai supa nuo vaikystės. Kaune gimusi moteris neprisiminė tokių metų, kad namuose nebūtų kokių nors augintinių. Meilę gyvūnams, kaip ir meilę scenai, A.Tamulytei įskiepijo jos tėvai.
Aktorės tėvai – Kauno muzikinio teatro solistė Danutė Dirginčiūtė ir valtorna tame pačiame teatre grojęs, o vėliau pastatymų dalies vedėju tapęs Albinas Tamulis – dideli gamtos mylėtojai.
„Ar žinote, kiek daug keturkojai duoda meilės? Aktoriai tai puikiai žino – mūsų darbe emocinės duobės neišvengiamos“, – pasakojo A.Tamulytė.
Neretai grįžusi iš teatro namo ji jausdavosi taip, lyg būtų nužiūrėta nuo galvos iki kojų pirštų, o šuo padėdavo susigrąžinti dvasinę pusiausvyrą. Vos tik ji praverdavo duris, pirmas prie jos pribėgdavo keturkojis, prisiglausdavo ir tarsi sugerdavo visą neigiamą energiją.
„Šuo – tai gėris namuose, galbūt taip sakau, kad vaikų neturiu, bet kiekvienam žmogui reikia šilumos, kokią gali dovanoti šuo“, – prisipažino A.Tamulytė.
Jos nenuvylė nė vienas augintinis, nors nė vienas jų neturėjo kilmės dokumentų.
Aktorė niekada nesikreipė į šunų veislyną. Ji ragina savo draugus ir pažįstamus nepirkti brangių šunų, kurie ir taip lepinami. O benamiai šunys pasmerkti žūti, todėl jiems būtina pagalba.
„Gyvenime daug netikrumo, išyra santykiai tarp žmonių, gresia susvetimėjimas, nes vyrauja išskaičiavimas, pinigai, nauda.
Žmonės ilgisi tikrumo, meilės, prisirišimo, o tai gali duoti keturkojis“, – teigė A.Tamulytė.
Šuoaugintinisgyvūnas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.