Katinas laive, plaukiojančiame po Talino įlanką, nedykinėja. Jis turi rimtą užduotį – stebėti, kad garlaivyje nebūtų žiurkių ir pelių.
Apie šį katiną neseniai oficialiai Talino miesto „Facebook“ puslapyje papasakojo ir jo nuotraukomis pasidalijo Kristina Traks.
Katino atstovas spaudai ir laivo „Katharina“ kapitonas Herkkis Haldre pasakojo, kad katino užduotis yra „išžiurkinimas“, arba, paprasčiau tariant, užtikrinimas, kad garlaivyje nebūtų žiurkių. Ir Tontas šį darbą atlieka puikiai.
„Norėdami įdarbinti katiną mes paskelbėme konkursą ir išsirinkome Tontą iš šimtų kitų darbščių profesionalų, – pasakojo H.Haldre ir pridūrė. – Nors, tiesą sakant, mes neturime žiurkių ant denio, laivuose yra įsakyta praktikuoti „išžiurkinimą“. Tai gali būti daroma dviem būdais – arba samdant tą galinčią atlikti sertifikuotą kompaniją, arba įdarbinant katiną, kaip įgulos narį“.
Atsakingai užduočiai apsirinktas Tontas įsikūrė paties kapitono kabinoje.
„Jis save netgi laiko admirolu ir taip gerai užtikrina „išžiurkinimą“, kad gali didžiąją dalį savo laiko skirti miegui. Tontas su mumis leidžiasi į visas keliones ir išties džiaugiasi būdamas jūroje. Nepastebėjau, kad išplaukimas laivu jį veiktų neigiamai“, – teigė kapitonas.
Tradicija laikyti kates laivuose yra labai sena.
Antrojo pasaulinio karo metu netgi buvo įsakyta kiekviename britų kariniame laive turėti kačių. Taip buvo daroma dėl to, kad toli nuo namų atsidūrę kariai, glostydami kačiukus ir klausydamiesi jų murkimo, galėtų atsipalaiduoti ir taip sumažėtų jų stresas.
Bet Tontui nepatinka jį paglostyti bandantys nepažįstamieji.
„Jis nori susitelkti į savo pagrindinį darbą. Štai kodėl jis neprisileidžia keleivių, – paaiškino H.Herkki. – Mes turime daug keleivių ir kiekvienas norėtų pamyluoti jį, bet negalime leisti, kad mūsų profesionalas dėl to imtų stresuoti“.