Tokia neįprasta gyvūnų draugystė, užsimezgusi „Metro Richmond Zoo“ zoologijos sode Virdžinijos valstijoje, JAV.
Jautėsi vienišas
Vienas iš dviejų bičiulių yra Kumbali – nelaisvėje gimęs gepardas. Šiam jaunikliui sunkiai sekėsi priaugti svorio, nes mama nesugebėjo tinkamai mažyliu pasirūpinti.
Kad Kumbali išgyventų ir sustiprėtų, zoologijos sodo darbuotojai jį maitino iš buteliuko.
Augantis Kumbali vis labiau priprato būti tarp žmonių, nei tarp kitų gepardų.
„Netgi jeigu dabar didžiąją jo dietos dalį sudaro mėsa, mes jo vis dar negalime sugrąžinti į šeimą, – teigiama zoologijos sodo interneto puslapyje. – Jeigu mes jį, esantį tokio amžiaus, leisime gyventi su jo mama ir kitais giminaičiais, mama greičiausiai jį laikys pavojingu“.
Kadangi Kumbali, nors ir gyvendamas tarp žmonių, jautėsi vienišas, zoologijos sodo darbuotojai nusprendė surasti jam kompanioną, todėl priglaudė labradoro mišrūną, vardu Kago.
Šis šuniukas į gyvūnų prieglaudą šis šuniukas pateko būdamas vos 10 savaičių ir jam vis nepavyko surasti šeimininkų.
Išmaudytas ir karantinuotas Kago pagaliau buvo pasiruošęs susitikti savo naują draugužį.
Susitikę gepardas ir šuniukas iš pradžių vienas į kitą žvelgė nepatikliai, bet greitai tapo gerais ir neišskiriamais bičiuliais.
Kol buvo jaunesni, jiedu gyveno zoologijos sodo prižiūrėtojo namuose, o paaugę buvo perkelti į aptvarą.
Naudinga draugystė
Tai nebe pirma tokia gepardo ir šuns draugystė. Pirmą kartą panašus eksperimentas buvo atliktas San Diego zoologijos sode prieš 30 metų.
Draugystė su šunimis yra svarbi išveistiems nelaisvėje gepardamas, tokiems kaip Kumbali.
„Toks abipusiai naudingas ryšys laisvėje nėra įmanomas. Tačiau mes manome, kad tokia draugystė gali turėti daugiau teigiamų nei neigiamų pasekmių.
Kadangi gyvūnai auga kartu, tarp jų išsivysto beveik neišskiriama draugystė, tarsi tarp brolių ir seserų.
Jie vienas kitam palaiko draugiją. Šuo gepardą veikia raminančiai. Gepardas iš šuns gali perimti elgesio modelius, išmokti nebijoti aplinkos, o jaustis joje drąsiai“, – teigia zoologijos sodo atstovai.
Gepardai sparčiai nyksta
Tokia draugystė parodo, kad gyvūnai sugeba mylėti. Deja, žmonėms plečiant gyvenamas teritorijas, nykstančioms gyvūnų rūšims, tokioms, kaip gepardai, lieka vis mažiau gyventi tinkamų vietų.
1900 metais laukinėje gamtoje gyveno apie 100 tūkst. gepardų. Šiandien jų liko tik 10-15 tūkstančių. Tagi pasaulinė gepardų populiacija per pastarąjį šimtmetį sumažėjo net 90 procentų.
10 proc. iš šių gyvūnų dabar laikomi nelaisvėje. Manoma, kad nelaisvė yra paskutinė galimybė gepardus apsaugoti nuo visiško išnykimo, nors daug gyvūnų mylėtojų norėtų matyti šiuos gyvūnus bėgiojančius laukinėje gamtoje.
Taigi, kad ir koks yra jūsų požiūris į zoologijos sodus ir gyvūnų išsaugojimą, vienas dalykas aiškus: kai žiūrime į šią nuostabią porelę, reikia prisiminti skausmingas aplinkybes, suvedusias šiuos gyvūnus.
Abiejų gyvūnų draugystę galite pamatyti žemiau esančiame video siužete.