Vos kelių mėnesių amžiaus echidnai, pavadintai Newman vardu, reikėjo ilgo antibiotikų kurso, intensyvios priežiūros bei erdvės, kurioje būtų natūraliai gamtai artimos klimato sąlygos.
Kol kas echidna yra dar per maža, kad būtų galima atskirti jos lytį. Zoolgijos sode dirbanti prižiūrėtoja Samantha Elton teigė, kad šiuo metu užima surogatinės motinos pareigas – maitina specialiu pieno mišiniu iš delno, nė akimirkai nepalieka vienos ir stebi, kaip gyvūnas atsigauna ir kasdien vis stiprėja.
Pagal savo amžių ji vis dar sveria per mažai. Tačiau nuo vasario mėnesio paaugo beveik dvigubai – nuo 390 iki 750 gramų.
„Maitinimo procesas labai savotiškas. Be to, echidnos apetitas – neįtikėtinas – pieno mišinį ji be paliovos laka apie 40 minučių ir sustoja tik tada, kai pienas ima tekėti per nosį“, – su šypsena pasakojo zoologijos sodo prižiūrėtoja.
Echidnos - kloakinių (Monotremata) būriui, echidninių šeimai priklausantis gyvūnas. Kloakiniais (lot. - monotremata – viena anga) pavadinti dėl kloakos – bendros virškinimo, šlapimo ir dauginimosi sistemų ertmės. Tai gyvūnai, kurie deda kiaušinius, bet atžalas maitina pienu. Žinduoliams kloakiniai priskirti todėl, kad turi pieno liaukas (be spenių) ir kailį.
Echidnos minta skruzdėmis ir termitais. Laisvėje gyvenančios echidnos gali išgyventi iki 45 metų. Ilgiausiai išgyvenusi echidna sulaukė 50 metų.
Šių spygliuotų gyvūnų lytį atskirti sudėtinga. Ypač, kai gyvūnai dar nesuaugę. Vienintelis būdas – palyginti suaugusių individų dydžius – patinai yra 25 proc. didesni.
Echidnos aptinkamos Australijoje ir Naujojoje Gvinėjoje.