„Toks renginys – būtinas“
Įvairūs festivalio renginiai visą savaitgalį buvo išsibarstę po visą Vilniaus centrą. Ką nuveikti ir pamatyti buvo Gedimino prospekte, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse, Neries krantinėje bei Vokiečių gatvės vidiniame kieme.
„Norėjome, kad žmonės daugiau vaikščiotų, judėtų, nestovėtų vienoje vietoje, nes tada jie tikrai mažai pamatytų“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė „Vilniaus festivaliai“ generalinis direktorius Remigijus Merkelys.
O žmonių, susirinkusių į šią Vilniaus šventę, tikrai netrūko. Visi kalbintieji patvirtino – toks renginys buvo reikalingas.
„Einu ir matau, kad visi žmonės šypsosi, susirinko be galo daug kūrėjų su savo kūriniais. Džiugu“, – teigė „Lietuvos ryto“ televizijos kalbinta mugėje sutikta praeivė.
„Rudenį toks renginys – būtinas, ypač reikalingas tiems, kurie tik ką atvažiavo į Vilnių. Studentams, jaunimui tai savotiškas integracinis renginys“, – nusijuokė pakalbintas vyriškis.
„Ką veiksime? Eisime pasivaikščioti, gal su kuo nors susipažinsime, draugų susirasime“, – pripažino jaunuolis.
Gali pabloginti epidemiologinę situaciją
Festivalio organizatoriai dalyviams rekomendavo dėvėti kaukes, kai nėra išlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas nuo kitų asmenų ar asmenų grupių.
„Taip pat visiems dalyviams ir žiūrovams būtina žinoti, jog turint viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į renginio vietą nevykti ir renginyje nedalyvauti, o tokius simptomus pajutus renginio metu, kuo greičiau iš jo išvykti“, – informavo šventės rengėjai.
Vis dėlto festivalyje matyti vos vienas kitas žmogus, dėvintis kaukę, o tokioje minioje vargu, ar saugų atsumą išlaikyti iš viso įmanoma.
Tačiau Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius patikino, kad į situaciją žiūrima griežtai – visi renginiai buvo organizuoti atsižvelgiant į Vyriausybės nustatytus saugumo reikalavimus, o šventės lauke – ne tokios ir pavojingos.
„Koncertuose reikalavimai yra labai aiškūs – ne daugiau 500 žmonių vienoje erdvėje, turi būti suskaidymas į erdves. Bent jau vadovas apie tai žinojo, jis informavo ir iliustravo, kaip tai padarė, o jei kažkas bus ne taip, žiūrėsime. Kol kas matau, kad viskas daroma tinkamai ir tvarkingai.
Ir noriu demistifikuoti informaciją apie muges – atviroje erdvėje, po atviru dangumi virusui sklisti yra daug blogesnės sąlygos negu viduje“, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo R.Šimašius.
Vis dėlto Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė dėl lauko renginių turi kitokią nuomonę, o ir tokio masto renginiai, anot jos, gali pabloginti epidemiologinę situaciją.
„Kalendorinį rudenį pradėjome nepalankia epidemiologine situacija, tą rodo kiekvieną savaitę didėjantis atvejų skaičius, hospitalizacijos skaičiai irgi didėja, besiskiepijančiųjų skaičius sumažėjo pastarąją savaitę.
Tokiu metu organizuojamos didelės šventės psichologiškai yra labai reikalingos, bet reikia nepamiršti epidemiologinės situacijos – tokiose šventėse, net ir lauke, reikia laikytis atstumų, nesibūriuoti, nesigrūsti“, – aiškino gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė.
Šį savaitgalį vilniečiai ir Vilniaus svečiai iš viso galėjo sudalyvauti apie 100 renginių.