Savaitgalį paauglę į prekybos centrą išleidusi mama pasibaisėjo: teko kviesti policiją

2024 m. kovo 19 d. 10:04
Lrytas.lt
Praėjęs šeštadienis, kovo 16 d., vilnietei Julijai ir jos trylikametei dukrai Milanai labai apkarto: mergaitė patyrė didelį stresą ir daug verkė, o mama liko pasibaisėjusi prekybos centro apsaugos darbuotojų elgesiu. Taip nutiko dėl to, kad mergaitė be realaus pagrindo buvo įtarta vagyste ir sulaikyta, nors mama tikina, kad sulaikyti nepilnametį ir nepranešti tėvams yra neteisėta.
Daugiau nuotraukų (1)
Kaip pasakojo moteris, šeštadienį Milana su klasės drauge nuvažiavo į Vilniaus „Akropolį“, jame nuėjo apsipirkti į vieną kosmetikos parduotuvę. Praėjus 2 valandoms po to, kai jos iš parduotuvės išėjo, mergaites sulaikė „Akropolio“ apsaugos darbuotojai.
„Savo kambaryje liepė joms parodyti daiktus, iš išgąsčio paauglės parodė viską, ką turėjo, nors be tėvų neprivalėjo to daryti. Pas draugę nieko nesurado ir ją paleido, o Milana buvo nusipirkusi 2 kremus, čekio jau neturėjo. Ją sulaikytą pralaikė apie valandą, neinformavę nei tėvų, nei policijos, nei vaikų teisių. Dukra buvo labai išsigandusi, verkė ir sakė, kad nieko neėmė, bandė parodyti, kad buvo nuėmusi pinigų nuo korteles, bet jos niekas neklausė“, – pasakojo mama.
Kol Milana buvo sulaikyta, jos draugė surado pirkimo čekį ir pristatė jį apsaugai – tada trylikametė buvo paleista.
Tuomet dukra paskambino mamai, ši atvažiavusi kosmetikos parduotuvėje puolė aiškintis, kokiu pagrindu nepilnametė buvo sulaikyta.
„Darbuotojos pasakė, kad dukros draugė išbėgo ir supypsėjo varteliai, joms per kameras pasirodė, kad ji kažką įkišo po drabužiu. Bet tuo metu jų niekas nesulaikė, sulaikė tik po 2 valandų. Na, jeigu situacija ir neaiški, sulaikius reiktų informuoti tėvus ir policiją, ne tiesiog sakyti, kad reikia susimokėti arba grąžinti prekes. Per tas pačias kameras buvo galima pažiūrėti, ar jos atsiskaitė. Visiems žinoma, kad tokiose parduotuvėse daug vagia ir dažnu atveju trūkumas išskaičiuojamas iš darbuotojų, tad ar nebus taip, kad išsigandusių vaikų sąskaita bando pašalinti trūkumus“, – svarstė mama.
Dėl neteisėtų apsaugos darbuotojų veiksmų mama policiją iškvietė pati ir parašė pareiškimą. „Atvyko labai malonūs pareigūnai, kurie pasakė, kad darbuotojai privalėjo informuoti tėvus apie sulaikymą, bet dabar jie nieko negali padaryti dėl mergaičių apieškojimo, nes jos pačios iš išgąsčio, nežinodamos, kad turi teisę nieko nerodyti, parodė savo daiktus“, – aiškino pasipiktinusi vilnietė.
Gerbia visus klientus
„Akropolis Group“ rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas pateikė tokį atsakymą: „Nuoširdžiai apgailestaujame ir atsiprašome dėl Vilniaus „Akropolio“ lankytojos neigiamos patirties. Dedame visas pastangas, kad mūsų lankytojai prekybos ir pramogų centruose jaustųsi laukiami ir saugūs, taip pat, kad ir nuomininkai būtų užtikrinti dėl savo vykdomos veiklos saugumo.
Vilniaus „Akropolyje“ apsaugos paslaugas teikia „Eurocash1“ apsaugos darbuotojų komanda, kuri kasdien siekia užtikrinti visų – tiek lankytojų, tiek nuomininkų – saugumą ir bendrąją tvarką. Nepaisant to, kad konkretaus incidento aplinkybės yra individualios, prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ veikiantiems apsaugos darbuotojams keliamas bendras pagarbaus elgesio su visais klientais standartas.
Mūsų pozicija dėl prekybos ir pramogų centruose įvykusių incidentų atitinka Lietuvoje galiojančias teisės normas bei įstatymus. Šiuo atžvilgiu apsaugos darbuotojų teises ir pareigas apibrėžia Asmens ir turto apsaugos įstatymas, o visi veiksmai, sulaikant įtariamą teisės pažeidėją, privalo atitikti minėto įstatymo reikalavimus bei jų neviršyti.
Tikime, kad visų „Akropolio“ lankytojų bei nuomininkų teisės yra lygios ir vienodai svarbios. Apsaugos darbuotojai reaguoja visais atvejais, kai kyla pavojus tiek lankytojams, tiek nuomininkams ar jų turtui. Kilus įtarimui dėl vagystės, parduotuvių darbuotojai apie tai informuoja apsaugos darbuotojus, o šie reaguoja ir, esant poreikiui, kreipiasi į policijos pareigūnus.”
Reikia pranešti policijai
Policijos departamento Komunikacijos skyriaus patarėja Revita Janavičiūtė teigė, kad minėtos istorijos negali komentuoti nežinodama visų aplinkybių.
„Informuojame, kad pagal Asmens ir turto apsaugos įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 1 punktą apsaugos darbuotojas, vykdydamas asmens ir turto apsaugos funkcijas, turi teisę sulaikyti įtariamą teisės pažeidėją, užkluptą darant administracinį nusižengimą ar nusikalstamą veiką, susijusią su saugomu objektu arba asmeniu ar tuoj po to. Pagal šio įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 1 punktą apsaugininkas ar apsaugos darbuotojas, vykdydamas asmens ir turto apsaugos funkcijas, privalo nedelsdamas pranešti policijai, kai įtariama, kad rengiamas, daromas ar padarytas administracinis nusižengimas ar nusikalstama veika. Pagal Asmens ir turto apsaugos įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 3 punktą apsaugininkas ar apsaugos darbuotojas, vykdydamas asmens ir turto apsaugos funkcijas ir turėdamas duomenų, leidžiančių įtarti, kad rengiamas, daromas ar padarytas administracinis nusižengimas ar nusikalstama veika, turi teisę paprašyti įtariamo teisės pažeidėjo parodyti su savimi turimus daiktus ir, gavus jo žodinį ar rašytinį sutikimą, juos apžiūrėti“, – paaiškino R.Janavičiūtė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.