Masinėse scenose filmuojasi apie 700 žmonių, itin kruopščiai suderintos visos žmonių drabužių bei šukuosenų stiliaus detalės – nuo penktos valandos ryto filmavimui „pripetiečius“ ruošė net 40 grimerių ir stilistų. Jau dabar filmo kūrėjai skaičiuoja, kad projektui išleista apie 10 milijonų eurų.
Šis filmavimas – rajono gyventojams – didelis įvykis ir daugelis jų filmavimo darbus stebėjo nuo ankstaus ryto. Filmavimo grupė, bendraudama su vietiniais, išgirdo ne vieną istoriją apie tai, kaip Černobylio tragedija palietė ir jų šeimas, nupūstos dulkės nuo senų albumų – filmo kūrėjams viena moteris, dėl Černobylio avarijos netekusi sutuoktinio, kuriam teko vykti atlikti avarijos likvidavimo darbų, parodė ir anų laikų nuotraukų.
Tapo liūdnos scenos liudininkais
Savo namus ir gatves vilniečiai išvys televizijos transliuotojų HBO ir „Sky“ kuriamame seriale „Černobylis“. Į filmavimo aikštelę pakviesti žurnalistai tapo liūdnos scenos liudytojais: buvo filmuojamas epizodas, kuomet po avarijos atominėje elektrinėje žmonėms paliekant miestą nebuvo leista pasiimti jokių gyvūnų, ištikimas aviganis puola paskui važiuojantį automobilį tikėdamasis pavyti savo šeimininką, o tuo metu iš miesto slenka ilga autobusų su evakuojamais gyventojais kolona.
Filmo kūrėjai prasitarė, kad vėliau scenarijuje numatyta ir dar viena graudi scena, kai į evakuotą miestą grįžta kariai, kuriems duotas įsakymas nušauti be šeimininkų likusius gyvūnus. Filmavimo darbus, kuriuose į pagalbą pasitelkti gyvūnai, akylai stebi specialiai iš Jungtinių Valstijų atvykę gyvūnų gerovės ekspertai – jų darbas užtikrinti, kad keturkojai pagalbininkai nenukentėtų.
Fabijoniškės tapo Pripete
Filmo prodiuserė Lineta Mišeikytė teigė, kad „Černobylio“ filmavimas sostinės Fabijoniškių mikrorajone buvo planuojamas keletą mėnesių.
„Šį rajoną režisierius pasirinko kaip architektūriškai artimiausią rajoną Pripetės miestui. Pripetė – prie Černobylio atominės elektrinės pastatytas miestas, kuriame gyveno elektrinės darbuotojai. Sovietmečiu šis miestas buvo laikomas pasididžiavimu ir vadinama „rožių“ bei „jaunystės“ miestu“, mat gyventojų amžiaus vidurkis buvo 26 metai", – kalbėjo ji ir prasitarė, kad filmo režisierius Johanas Renckas aplankė daug sostinės bei Kauno miegamųjų rajonų, bet būtent Fabijoniškės pasirodė tinkamiausiais jo kūrybinės idėjos įgyvendinimui.
L.Mišeikytė pripažino, kad iš pradžių būta vietinių gyventojų nepasitenkinimo, mat buvo pranešta, kad filmavimo metu bus uždarytas visas rajonas, bet vėliau buvo paaiškinta, kad S. Stanevičiaus gatvė bus uždaryta tik kartą ir vos 12-kai valandų.
Fabijoniškėse – Pripetės rožynas
Vietiniai gyventojai, anot pašnekovės, jau įvertino ir laikinų pokyčių privalumus. Jų rajone atsirado ir garsusis Pripetės rožynas. Tiesa, po filmavimo jo neliks, mat kino kūrėjai privalo po filmavimo darbų palikti teritoriją tokią, kokią rado.
Lietuvoje filmavimas truks apie 100 filmavimo pamainų, o vėliau lietuvių komanda vyks filmuoti į Ukrainą.
„Nors filmas apie Černobylį, bet juk ši tragedija palietė ir Lietuvą“, – kalbėjo filmo prodiuserė ir pridūrė, kad didelis pasiekimas, jog šis filmas filmuojamas Lietuvoje. Anot jos, darbu Lietuvoje patenkinti ir HBO ir „Sky“.
Režisierius gyrė lietuvius
Filmo režisierius Johanas Renckas pabendrauti su žurnalistais nusileido nuo devyaukščio namo stogo. Į klausimus jis atsakinėjo būdamas su visa saugos įranga bei merškinėlaiis ant kurių buvo užrašas „Lietuva“.
Paklaustas, ar galėtų pasidalyti mintimis apie darbą Lietuvoje, šyptelėjo: „Turite tam devynias valandas?“, o paskui pridūrė, kad kol kas viskas klostosi gerai ir jis su filmavimo grupe mūsų šalyje pluša nuo praėjusių metų spalio.
„Vilniuje ir Kaune radome puikių vietų filmavimui. Tai labai skirtingi miestai, turintys labai skirtingus charakterius, bet abu mums labai pravertė filmuojant. Esu labai patenkintas lietuvių komanda, tai labai talentingi žmonės. Niekuomet anksčiau neteko būti Lietuvoje, ką nors čia filmuoti, tad labai džiaugiuosi savo buvimu čia“, – kalbėjo režisierius ir pridūrė, kad serialas mūsų šalyje filmuojamas jau šešias savaites.
J.Renckas atviravo, kad viena didžiausių kliūčių kuriant sovietmečio atmosfera buvo tai, kad beveik visi daugiabučių gyventojai įsitaisę plastikinius langus ir dėl to teko paplušėti filmo dailininkų komandai.
Seriale – aktorių žvaigždynas
Penkių dalių seriale „Černobylis“ sovietų mokslininką Valerijų Legasovą, kurį Kremlius paskyrė tirti tragediją, suvaidins Jaredas Harrisas, labiausiai žinomas dėl vaidmens seriale „Mad Men. Reklamos vilkai“. Pastaraisiais metais J.Harrisas vaidino filmuose „Šerlokas Holmsas. Šešėlių žaidimas“ ir „Linkolnas“.
Viena didžiausių JAV televizijų HBO, garsėjanti brangiais ir ambicingais serialais, planus kurti filmą apie Černobylio branduolinę katastrofą pristatė prieš porą mėnesių. HBO sukūrė tokius serialus kaip „Sopranai: Mafijos kronika“, „Šešios pėdos po žeme“, „Sostų karai“ ar „Vakarų pasaulis“.